Değerli Tüketicilerimiz, İş Ortaklarımız ve Çalışma Arkadaşlarım,

CEO_Mesaji_Suleyman_Keles_ResimSEMAK Makina olarak küresel ekonomideki dalgalanmalar ve ülkemizin içinden geçtiği hareketli günlere rağmen 2019 yılını, 70 yıllık tecrübemiz ve sağlam altyapımız sayesinde başarılı bir performansla tamamladık. Kararlılığımız, gelecek odaklı faaliyetlerimiz, titizlikle sürdürdüğümüz risk politikalarımız ve etkin yönetimimiz sayesinde büyüme performansımızı koruduk. Ülkemizin dünyanın önde gelen ekonomilerinden biri olacağına hep inandık ve bu dönemde de uzun vadeli bakış açımızla teknolojiye, gelişime ve en önemlisi insana yatırımlarımıza devam ettik.

2019 yılında global dijitalleşmenin de katkısıyla, entegre bir sistem oluşturarak SAP’nin son sürümü olan projemizi hayata geçirdik ve hedefimizi gerçekleştirdik. Bu sayede müşteri memnuniyetini, servis hızını ve kalitesini en üst düzeyde tutmayı amaçlıyoruz. Dijital dönüşümde öncülük edeceğimize ve liderliğimizi uzun yıllar koruyacağımıza inanıyorum. Biz kısa vadeli kararlar almak yerine, her zaman uzun dönemli hedeflere odaklanmaya özen gösterdiğimiz için başarılı olduk. Adımlarını planlayarak atan, amacını doğru yorumlayan, kendini sürekli yenileyen ve çıtayı daima yükselten bir firma olarak sizlerle büyümeye devam ediyor ve edeceğiz.

Her geçen gün genişleyen ürün gamımız tarım sektörü için yenilikler sağlıyor ve müşterilerimiz için büyük bir katma değer sunuyor. 2020 yılında da cirosal büyümemizin yanında ürün, aksesuar ve yedek parça çeşitliliğini arttırarak vizyon ve inancımızla önemli başarılar elde edeceğimizi düşünüyorum.

Ne mutlu ki bu yıl, şirketimizin 70’inci kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. 1949 yılında zamanın zor şartlarında, kısıtlı imkânlar ile kurulan şirketimiz, her zaman sektöründe saygın bir firma olmuştur. Yeni kurulan birçok firmanın 5 yıl ayakta durmakta zorlandığı bir dönemde, güçlü bir şekilde 70 yılı geride bırakıyor olmak ve 4. Nesil’in yönetimde aktif rol alması bizleri son derece gururlandırıyor. Bunun en önemli sebebi, kurumsallığın gerekliliği doğrultusunda hareket eden bir aile şirketi olması ve profesyonellerle birlikte uyum içerisinde çalışmasıdır. Tüm zorlukları da başarıları da sizinle beraber göğüsledik. Ortak anlayışımız ve karşılıklı güven sayesinde 70 yıldır iş birliğimizi devam ettiriyoruz. Ulaştığımız sonuçlar sizlerin inancı, güveni ve katkıları sayesindedir.

Çıktığımız bu yolda, bize güç veren, başarılarımızı sürdürülebilir kılan, bizleri yıllardır hep daha iyiye ve ileriye taşıyan, siz değerli iş ortaklarımıza, yöneticilerimize ve çalışanlarımıza kalpten teşekkürlerimi sunuyorum. Aileniz ve sevdiklerinizle birlikte bereketli, sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl geçirmenizi diliyorum.

Süleyman KELEŞ