FELCO neden farklı?

Ergonomi ve konfor…
FELCO aletleri her kullanıcının kolayca adapte olabildiği ergonomik tasarımları ile faklıdır. Bazı modellerde solak kullanıcılar için (FELCO 9 ve FELCO 10) ya da elleri küçük olanlar için (FELCO 6 ve FELCO 12) özel olarak tasarlanmıştır.

Belirli budama makaslarında var olan döner sap, sıkma kuvvetini 5 parmağa eşit olarak yayar ve kesme için harcanan eforu % 30 oranında azaltır. Bu sayede tendon zorlanma ve kas deformasyon riskleri en aza indirgenmiş olur.
Sapın plastik kaplaması sayesinde kullanıcı makası rahatlıkla kavrar.Budama ve kesme işi bu sayede son derece kolaylaşır ve keyifli hale gelir.

Bazı model budama makaslarında bulunan açılı kesici kafa sayesinde budama alanında özel aralara erişim imkanı doğar, kullanıcı konforu artar.
Tüm detaylarda kusursuzluk ve hassasiyet…

FELCO budama makasları sanat değeri taşıyan özel tasarımları ve kolaylıkla ayarlanabilir merkezleme somunları sayesinde kesici bıçak ve örs bıçağı konumlarının ayarlanmasına olanak tanır. Bu özelliği ile kusursuz ve temiz bir kesim sağlar.
Budama makaslarında yer alan yastık ve şok-emici parçalar sayesinde kesme sonunda oluşan çarpma azaltılırken al ve bilekte oluşabilecek olası zorlamalar önlemiş olur.

FELCO’nun çoğu budama makas modellerinde her kesimden sonra bitkiden ortaya çıkan asidik öz sıvıların uzaklaşmasını sağlayan özel tasarım bir oluk bulunmaktadır.

Çoğu budama makas modellerinin bıçaklarında küçük çaplı telleri kesmeye yarayan özel bir çentik bulunur.

Kalite ve güvenilirlik…

Dövme alüminyum alaşımlı saplar yüksek dayanım sağlamasının yanında makasın çok uzun yıllar kullanımına olanak sağlar. Tamamen geri dönüşümlü olan bu çevreye duyarlı saplar makasın kalite garantisidir.

En ileri kalite özel çeliklerden imal edilen kesici bıçak ve örs bıçaklar özel ısıl işlemlere tabi tutulurlar. FELCO’nun mükemmel kesme performansının ve eşsiz mukavemetinde önemli rol oynarlar.

Budama makasınızda bir problem oluştuğunda sadece deformasyona uğrayan parçaları yenilemek suretiyle makasınızı kullanmanız mümkündür. Bu özellik sadece FELCO’da bulunmaktadır.FELCO’nun konusunda eşsiz olan yedek parça sistemi yüksek kalite ve çok uzun ömürlü kullanımı garanti eder.Kullanıcı yeni bir makas almak yerine bildiği, tanıdığı ve alıştığı makasında gerekli parçayı değiştirmek suretiyle çok uzun yıllar boyu aynı makası kullanma ayrıcalığına sahiptir.

Neden Felco tel kesme makasları?

Bıçakların özel şekli sayesinde kablolar ezilmeden rahatça kesilir. Çok temiz ve pürüzsüz bir kesim gerçekleşir.

Özellikle tel kesme makaslarının ihtiyacı olan makas malzemesine uygulanan hassas ısıl işlem prosesi FELCO’da yüksek hassasiyet ile hayata geçirilir.Montajı tamamlanan tel makasları çalışma koşulları içerisinde öngörülen en yüksek yükler altında test edilir. Bıçaklarının üstün sertliği ile çok sert kabloları dahi kolaylıkla kesme olanağı tanır.

Bunların yanında, herhangi bir FELCO makas son derece detaylı tasarım süreçleri sonrasında sağlanabilen maksimum ergonomik özellikleri ile kullanıcıyı yormaz ve konforlu kullanım imkanı tanır.

Felco 810 elektronik budama makasının teknik avantajları nelerdir ?

  • Özel tasarım kesici bıçakları ve güçlendirilmiş motoru ile yüksek güç
  • Li-Ion bataryası sayesinde pazarda var olan kendi grubu ürünler arasında en hafif…
  • Sürekli çalışma için yüksek ergonomi: Kol, bilek ve omuz kaslarında minimum yük…
  • Sağ ve sol el kullanıcılara uygun modeller…
  • Alüminyum alaşımlı dövme gövdesi ve eşsiz malzeme ve üretim teknolojisi ile emsalsiz dayanım ve uzun ömürlü kullanım…