GÜVENİNİZ GÜCÜMÜZDÜR… SEMAK MAKİNA

sirket_profili_lojistik_merkezi_gebze_Dünyada önde gelen 40′ dan fazla MARKANIN Temsilciliği

1949 yılında temelleri atılan SEMAK Makina 70 yılı geride bırakarak, başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere, toplam 13 ülkeden gerçekleştirdiği ithalat ile alanında dünyada önde gelen 40′ dan fazla markayı Türkiye’de başarı ile temsil etmektedir.

1970 yılından beri İtalyan menşeli Oleo-Mac, 1997 yılından beri Oregon, 1998 yılından beri İsviçre menşeli Felco ve daha birçok markanın Türkiye’deki yetkili ve tek distribütörü olan SEMAK Makina, başarı ile temsil ettiği markaların Avrupa satıcıları ciro sıralamasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Türkiye Genelinde Yaygın Bayi ve Servis Ağı

Türkiye’nin 7 bölgesinde yaklaşık 1200 Satış Noktası ve 800 Yetkili Bayisi ile tüketicisine hizmet veren SEMAK Makina, 2000’den fazla ana kalemin yer aldığı ürün gamıyla geniş bir pazara hitap etmektedir. Amatör, hobi, yarı profesyonel ve profesyonel olmak üzere; ormancılık, tarım, bahçe makine ve donanımları konusunda neredeyse tüketicilerin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilmektedir.

SEMAK Makina; bayileri kanalıyla tüketiciyle buluşturduğu ürünlerin satış sonrası hizmetlerini ise, Türkiye genelinde en uç noktalara kadar yayılan 400’den fazla Yetkili Servis noktası ile sağlamaktadır.

Geniş Yedek Parça Stoğu Dünyanın Sayılı Örneklerinden

Pazara sunduğu ürünlere ilişkin geniş aksesuar ve yedek parça stoğu dünyada sayılı örneklerdendir. Temsilcisi olduğu markaların yanı sıra; aynı gruplar dahilinde pazarda var olan diğer marka ürünlerin aksesuar ve yedek parçaları konusunda da eşsiz çeşitlilikte verdiği hizmetle, yedek parça konusunda piyasada oldukça iddialıdır.

Satış Sonrası Hizmet Anlayışında Öncü Yaklaşım

Her alanda olduğu gibi satış sonrası hizmet konusunda da müşteri memnuniyeti ve mutluluğunu esas alan SEMAK Makina, 2 yıl garanti ile pazara sunduğu ürünlere, ürünün kullanım ömrü boyunca bayi ve servisleri ile birlikte desteğini sürdürmektedir.

Kendi bünyesindeki ileri test ve kontrol donanımlarından kurulu “Uzman Merkez Servisi”, SEMAK Makina’nın ülke genelindeki servis birimlerini desteklemekte ve denetlemektedir.

İthal ettiği ürünlerin Türkiye koşullarına uygunluğunun en üst düzeyde sağlanması amacı ve “Ürün Geliştirme” anlayışıyla; bayi ve servislerden gelen geliştirme talepleri doğrultusunda yürüttüğü öncü çalışmalarla sektöründe dikkat çekmektedir.

Kalite ve Güvenlikten Ödün Vermeyen Hizmet Anlayışı

Temsilcisi olduğu markaların pazarda taklit edilmeye çalışılıyor olması, SEMAK Makina’nın kalite anlayışında doğru yolda ilerlediğinin bir göstergesi denebilir.

Ürünlerinin güvenliğinin; Avrupa Birliği’nin Makine Emniyeti Direktifleri’ne ve aynı paraleldeki Türk Kanun ve Yönetmeliği’ne uygunluğunu, çeşitli test ve deney raporlarıyla belgelemektedir.

Yasal Mevzuat Her Daim Ana Kılavuzu

SEMAK Makina için yasal mevzuat; geçmişten gelen ticari etiği ve kültürünün bir gereği olarak, tüm projelerde ve yeni uygulamalarda her zaman ana kılavuz olmuştur. Yeni tüm uygulamaların yasalara uygunluğu olmazsa olmaz en temel şarttır. Müşteri memnuniyeti sağlanırken, yasaların müsaade ettiği sınırlar dahilinde kalmak, katı bir kural ve disiplin olarak esas alınmaktadır.

Gelişmiş Teknolojik Altyapı

Kurumsal yapısının da gereği olarak, teknolojik gelişmelerin yakın takipçisi SEMAK Makina; 2019 yılında yenilediği teknolojik altyapı sayesinde bayileri ile ilişkilerini mesafeden bağımsız hale getirmiştir. SEMAK Makina için hem yeni web sitesi hem de bayi/servis portali, kapsamı bakımından iletişimini dijitalleşen çağa uyarlama adımıdır.

Satış ve satış sonrası hizmet süreçlerinde faydalanılan son teknoloji SAP Hybris sistemi; ihtiyaçların doğru anlaşılmasının yanı sıra; internet hızında ve en doğru çözümlerin sunulabilmesi imkanını doğurmuştur.

Bayi Portali (b2b) aracılığıyla sisteme doğrudan bağlanılabiliyor olunması, bayilerin güncel stok bilgilerine her an ulaşabilmesini ve 360 derece bilgi akışını sağlarken, SEMAK Makine, bayilerine özel duyuru ve bilgilendirmelerde bulunabildiği bu platformla en iyi hizmeti sunmayı amaçlamaktadır.

SAP Business Objects (BO) canlı raporlama sistemi ile tüm süreçler dinamik bir yapıya oturtulmuş olup, içinde bulunulan durumun güncel olarak anında raporlanabilmesi imkanı hızlı aksiyonlar alınabilmesine olanak tanımaktadır.

Müşteri memnuniyeti odaklanılarak yeniden şekillenen Müşteri İlişkileri ve Kurumsal İletişim anlayışı mevcut teknolojik altyapı ile birleşerek; maksimum bayi ve tüketici memnuniyeti sağlanması, yüksek kalitede ve hızlı iletişim kurulması, yalın bilgi paylaşımı ve yıllardan beri süre gelen güvenilirlik daha da güçlendirilmiştir.

Çevre Duyarlılığıyla İnşa Edilmiş Bir Hizmet Binası

SEMAK Makina, gelişen yatırımları, sürekli artan iş hacmi, iş ortaklarına ve çalışanlarına verdiği değer ile doğru orantılı olarak; Gebze’de 13.000 m² açık, 7.500 m² kapalı alana kurulan çevreci Merkez Binası’nı bünyesine dahil etmiştir.

Semak’ın çevre hassasiyeti temellerine dayalı olarak inşa edilen binasının; ısıtma-soğutma, aydınlatma ve bilgisayar altyapısında tamamen çevreci ve son teknoloji sistemler tercih edilmiştir.

Bugüne kadar her zaman çevre bilinciyle ilerleyen SEMAK Makina;yeni logosuyla da bu bilinci vurgulamayı hedeflemiştir.

Gelişen Geliştiren Yapı

Yönetim, Tedarik, Satış, Pazarlama, Finans, Satış Sonrası Hizmetler ve Lojistik olmak üzere tüm departmanlarını tek bir çatı altında toplayan SEMAK Makina, her şey önce insanla başlar anlayışıyla reorganizasyon yatırımı yapmıştır. Büyüyen ekibi ve güçlü satış takımına kesintisiz eğitim desteği sağlamaktadır.

Merkez Binası’ndaki SEMAK Akademi’de belli dönemlerde; çalışanlarına, bayi ve servislerine sektörle ilgili eğitim ve bilgilendirmelerde bulunarak sektöre katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

Tüccar Esnaf Anlayışına Dayalı İlişkiler

Aile şirketi olarak üç neslin emeğini taşıyan SEMAK Makina, her geçen gün kendini yenileyip geliştirirken; kurduğu ilişkilerde ise esnaf yapısındaki samimiyet ve güvenilirliğe dayalı anlayışla ilerlemeyi tercih etmekte, şirket içinde de yönetim tarafından bu anlayış çalışanlara aşılanmaktadır.

Çeyrek asrı aşkın süredir daima ileriye taşınan hizmet ve kalite anlayışı, tüketici odaklı yaklaşımı ve çevre bilinciyle; çalışanları, bayileri, servisleri ve son kullanıcısıyla omuz omuza yürüyen SEMAK Makina, ulusal ve uluslararası rekabette değişmeyen değerleri ile dünya markası olma hedefiyle kendisi ile yarışını sürdürmektedir.